لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران

دیدگاه انجیل و مسیحیان درباره موعود چیست؟

دسته: مهدویت
۴ دیدگاه
جمعه - ۲۰ آذر ۱۳۹۴
دیدگاه انجیل و مسیحیان دربارة موعود چیست؟Reviewed by کارشناس دینی on Dec 11Rating:

نام کتاب مقدس مسیحیان، انجیل است که به دست چهار نفر جمع‌آوری شده و به نام نویسندگان آن مشهور گشته است. انجیل کنونی، مشتمل بر چهار انجیل متّی، مرقس، لوقا و یوحنا است. اینک، متن برخی از آن بشارت ها موعود را که در انجیل آمده است، می آوریم:
الف. انجیل متی:
و فوراً بعد از مصیبت آن ایام، آفتاب، تاریک گردد و ماه، نور خود را ندهد و ستارگان از آسمان فرو ریزند و قوت¬های افلاک، متزلزل گردد. آن گاه علامت پسر انسان در آسمان پدیدار گردد و در آن وقت، جمیع طوایف زمین، سینه¬زنی کنند و پسر انسان را ببینند که بر ابرهای آسمان، با قوّت و جلال عظیمی میآید.
ب. انجیل مرقس:
عیسی، خطاب به حواریون گفت: «زنهار کسی شما را گمراه نکند؛ زیرا که بسیاری به نام من آمده، خواهند گفت که من هستم و بسیاری را گمراه خواهند کرد؛ امّا چون جنگ ها و اخبار جنگ ها را بشنوید، مضطرب مشوید؛ زیرا که وقوع این حوادث، ضروری است. لیکن انتها، هنوز نیست؛ زیرا که امتی بر امتی و مملکتی بر مملکتی خواهند برخاست و زلزله¬ها در جای¬ها، حادث خواهد شد و اغتشاش ها پدید می آید و این ها، ابتدای دردها می باشد، لیکن شما از برای خود احتیاط کنید.
ولی از آن روز و ساعت، غیر از پدر، هیچ کس اطلاع ندارد، نه فرشتگان در آسمان و نه پسر هم. پس بیدار شده و دعا کنید؛ زیرا نمی¬دانید آن وقت کی می¬شود در شام یا نصف شب یا بانگ خروس یا صبح مبادا ناگهان آمده، شما را خفته یابد.
ج. انجیل لوقا:
و کمرهای خود را ببندید، چراغ¬های خود را افروخته بدارید. خوشا به حال آن غلامان که آقای ایشان چون آید، ایشان را بیدار یابد. پس شما نیز مستعد باشید؛ زیرا در ساعتی که گمان نمی¬برید، پسر انسان می آید
د. انجیل یوحنا:
و بدو قدرت بخشیده است که داوری هم بکند؛ زیرا که پسر انسان است و از این تعجب نکنید؛ زیرا، ساعتی می¬آید که در آن، جمیع کسانی که در قبورند، آواز او را خواهند شنید و بیرون خواهند آمد.
لازم ذکر است در انجیل و ملحقات آن، هشتاد بار کلمه «پسر انسان» آمده است که فقط سی مورد آن، با حضرت عیسی مسیح قابل تطبیق است؛ امّا پنجاه مورد دیگر، از نجات¬دهنده¬ای سخن می¬گوید که در آخر‌الزمان و پایان روزگار ظهور خواهد کرد.

حتما بخوانید  علت بلند شدن هنگام شنید لقب قائم امام زمان (عج)

نوشته شده توسط:کارشناس دینی - 3955 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 23
برچسب ها:
دیدگاه ها
ابراهیم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کمال تشکر باب سایت خوبتان

تقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا پاسخگویی شما به سوالات خیلی خوبه

نازگل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

همراهی با سایت شما موجب شده که خیلی اطلاعات دینی ام افزوده شود..سپاسگذارم

باقر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این سایت ارزش این رو داره که روزانه یک مقدار از وقتم رو بزارم و بیام سوالات را بیابم و یا بپرسم…کمال تشکر

توجه: وارد کردن نام و ایمیل اختیاری است